marhamat
21 بهمن 1401 - 17:39

ضرورت معرفی ظرفیت‌های سرمایه گذاری صنعت گردشگری خراسان جنوبی

بیرجند- مدیرکل امور اقتصادی و دارایی خراسان جنوبی یکی از فرصت‌های جدید برای سرمایه گذاری در استان را صنعت گردشگری دانست و گفت: باید پتانسیل‌های این بخش را برای سرمایه گذاران معرفی کنیم.

به گزارش خبرنگار مهر، مرتضی ذاکریان امروز در حاشیه بازدید از غرفه خراسان جنوبی در شانزدهمین نمایشگاه بین‌المللی گردشگری و صنایع دستی، اظهار کرد: خراسان جنوبی با دارا بودن بیش از یک هزار اثر تاریخی و طبیعی در فهرست آثار ملی و ۵ اثر ثبت شده جهانی ظرفیت گردشگری مناسبی دارد که با افزایش سرمایه گذاری در این حوزه می‌توان به اهداف رشد و توسعه اقتصادی استان دست یافت.

وی یکی از فرصت‌های جدید برای سرمایه گذاری در استان را صنعت گردشگری دانست و افزود: صنعت گردشگری به عنوان یکی از پردرآمدترین بخش‌های اقتصادی در دنیا است که باید پتانسیل‌های این بخش را برای سرمایه گذاران خارجی و داخلی معرفی کنیم.

وی با اشاره به پتانسیل‌های استان در حوزه گردشگری تاریخی، فرهنگی، طبیعی، مذهبی، پزشکی و درمانی و صنعتی بیان کرد: گردشگری می‌تواند به عنوان موتوری محرک برای رشد اقتصادی استان عمل کند و رشد سایر فعالیت‌های اقتصادی را نیز که با این صنعت مرتبط هستند و به آن، کالا یا خدمت ارائه می‌دهند و یا محصول آن را مصرف می‌کنند به همراه داشته باشد.

مدیرکل امور اقتصادی و دارایی خراسان جنوبی با تاکید بر اینکه برای ایجاد زیرساخت‌ها از جمله هتل‌ها و مراکز اقامتی برای گردشگران، سرمایه گذاری بیشتری صورت گیرد، عنوان کرد: توسعه زیرساخت‌های حوزه گردشگری از جمله در حوزه ریلی و هوایی باید به عنوان یک اولویت مورد توجه باشد که خوشبختانه در دولت سیزدهم توجه ویژه‌ای بر اجرای پروژه ریلی استان را شاهد هستیم.

ذاکریان ادامه داد: این آمادگی را داریم تا در حوزه جذب سرمایه گذاری در این بخش حمایت‌های لازم را داشته باشیم.

وی تصریح کرد: از ظرفیت همه متخصصان و نخبه‌های این حوزه، سمن‌ها، رسانه‌ها و تورهای گردشگری برای شکوفایی هر چه بیشتر صنعت گردشگری استان باید بهره گرفت.

وی با اشاره به نگاه ویژه استاندار خراسان جنوبی به حوزه گردشگری و بازدید از غرفه استان در نمایشگاه بین‌المللی گردشگری و صنایع دستی اضافه کرد: انعقاد تفاهم نامه برای دو طرح گردشگری در سد فرخی قاین و آبگرم روستای حسن آباد فردوس با حضور استاندار خراسان جنوبی نیز اتفاق مبارکی بود که در این نمایشگاه صورت گرفت.

ذاکریان عنوان کرد: همچنین شاهد بازدید کوشش تبار معاون اقتصادی و توسعه منطقه‌ای وزارت کشور از این نمایشگاه نیز بودم که وی قول برگزاری نشستی برای سرمایه گذاری در حوزه میراث فرهنگی و گردشگری داد و این موارد نوید بخش برداشته شدن گام‌های توسعه در حوزه گردشگری استان است.

منبع: مهر
شناسه خبر: 1032000